Komplet zwycięstw w pierwszych trzech sparingach

Nasi zawodnicy mają za sobą trzy mecze kontrolne. Mimo dużych obciążeń treningowych wszystkie z nich zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Mirosława Romanowskiego. Błękitni pokonali kolejno zespoły: Sport Academy Olsztyn, GLKS Jonkowo oraz SKS Szczytno. Cieszy fakt, że z meczu na mecz gra naszej drużyny wygląda co raz lepiej.

Paradoksalnie, największe problemy sprawili nam młodzi zawodnicy z Olsztyna, prowadzeni przez Marcina Wincla. Mimo, że był to nasz pierwszy sparing i od dawna nie mieliśmy kontaktu ze sztuczną nawierzchnią, to należy pochwalić Sport Academy za wyszkolenie techniczne oraz przygotowanie fizyczne. Ostateczny wynik to 3:2 dla Błękitnych, wywalczony w sporych męczarniach.

Tydzień później rywalem pasymian był A-klasowy GLKS Jonkowo. Bardzo dobra pierwsza połowa spotkania w naszym wykonaniu, zakończona wynikiem 4:0. W drugiej odsłonie po zmianach zaczęliśmy pozwalać rywalowi na nieco więcej, a sami dołożyliśmy tylko jedną bramkę. Gra wyglądała dużo gorzej, jednak zapewne było to spowodowane zmianami oraz nakładającymi się na siebie obciążeniami.

W trzecim sparingu spotkaliśmy się z SKS'em Szczytno - naszym rywalem z V ligi. Było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Od pierwszej do ostatniej minuty mieliśmy całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Zawodnicy ze Szczytna mieli problemy z opuszczeniem własnej połowy, a przez 90 minut oddali jeden (!) niecelny strzał. Błękitni grali wysokim pressingiem, odbierali piłkę na połowie przeciwnika i co chwilę nękali bramkarza rywali. Mecz zakończył się wynikiem 6:0, jednak jeśli nasi piłkarze wykazaliby się nieco lepszą skutecznością, to spokojnie mogliby "wrzucić" dwucyfrówkę.